پیام آیت الله حاج سید عبد الصاحب موسوی ( دامت برکاته ) به مناسبت فرارسیدن محرم الحرام1442

تقييم المستخدم: 0 / 5

تعطيل النجومتعطيل النجومتعطيل النجومتعطيل النجومتعطيل النجوم
 
Pin It

بسم الله الرحمن الرحیم


قال رسول الله صلی اللّه علیه و آله:إنّ لقتل الحسين حرارة في قلوب المؤمنين لا تبرد أبدا(مستدرک الوسائل:ج10ص318)
 عظّم اللّه اجورنا و اجورکم و حشرنا الله و ایاکم مع الحسین علیه السلام و اهل بیته و اصحابه الکرام علیهم السلام

 ماه عزت و افتخار ، ماه صبر و شکیبایی، شهامت و شجاعت، ایثار و از خود گذشتگی و همچنین ماه حزن و اندوه فرا رسید. در این ماه، روزی است که جهان بشریت را متحول ساخته و به جهانی شگفت انگیز تبدیل نموده است. نام این روز، عاشورا و قهرمان آن سیدالشهداء علیه السلام است و برندگان آَن پاسداران حق و حقیقت و از خود گذشتگان راه خدا و انسانیت اند.
بازندگان این میدان نیز بندگان دنیا و شهوت پرستان ودل باختگان مال و منال اند. هردو گروه دنیا را با کل مظاهر آن وداع گفتند و شیرینی و تلخی ها را برای دیگران به جای گذاشتند. عاشورا یک روز بيش نبوده، لیکن آن روز هنوز غروب نکرده و غروب نخواهد کرد، زیرا آن روز، روز طلوع و غروب آفتاب مادی و ظاهری نبوده بلکه روز طلوع و اشراق حقیقت بوده که در هیچ زمان و مکانی، غروبی نخواهد داشت.
مردم عزیز و سرافراز و با کیاست ایران اسلامی: بیاییم از این دانشگاه، درس انسانیت فرا بگیریم، بیاییم حقیقت را تجربه کنیم، بیاییم از اوهام و خیالات زود گذر دنیوی بیرون آییم، زیرا همه این ها را تجربه کردیم و به جایی نرسیدیم ، چون سرابی بیش نیست{كَسَرَابٍ بِقِيعَةٍ يَحْسَبُهُ الظَّمْآَنُ مَاءً؛ چون سرابى در زمينى هموار است كه تشنه، آن را آبى مى پندارد}(نور:39)
مسؤولين محترم کشور _ البته خطاب من به بعضی از آنان تعلق دارد_ آیا از دنیا و مال و مقام آن سیر نشده اید؟ آیا اعمال انسان های خوب و بد و با ارزش و بی ارزش، برای من و شما درس سازنده ای نبوده است؟ آیا فرار شاه مقبور با آن ذلت و خواری و تشییع کم نظیر سردار دلها قاسم سلیمانی(قدس سره) برای ما درس آموزنده نیست؟ آیا مقاومت و شهامت و صبر و شهادت سیدالشهداء علیه السلام و یاران باوفای آن بزرگوار برای ما کافی نیست؟ منتظر چه دانشگاه و چه اساتیدی هستیم که از آنان علم و دانش فراگیریم و آنان را سرمشق زندگی خود قرار دهیم؟ آیا نمی خواهید قدر این ملت شریف و بزرگوار را بدانید و خالصانه برای خدا به این مردم شریف خدمت کنید؟ البته مردم شریف ایران شرایط را درک می کنند ولی تخریب کنندگان و دنیا پرستان را نیز می شناسند. مواظب باشید!
مردم شریف و معظّم ايران! شما بزرگوار بوده و هستید و خواهید بود. شما می دانید که هرکس را نمی توان میزان و محور و الگوى خود قرار داد؛ الگوی صحیح و بی شک و شبهه ما و شما، محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و افرادی که در مسیر آنان قرار گرفتند، می باشند. مشکلات بسیار زیاد است، لیکن پاداش خداوند نیز بسیار مهم و باارزش و امتحانات او نیز بسیار سنگین و عظیم است:{أَحَسِبَ النَّاسُ أَنْ يُتْرَكُوا أَنْ يَقُولُوا آَمَنَّا وَهُمْ لَا يُفْتَنُونَ ؛ آيا مردم پنداشته‌اند كه چون بگويند: ايمان آورديم، رها شوند و ديگر آزمايش نشوند؟}(عنکبوت:2) مواظب باشید که صراط مستقیم بسیار دقیق است و عبور از آن بسیار دشوار و خطرناک است. بدانید که شما در شعب ابی طالب با پیامبر و آل معظّم او صلوات الله علیهم، در محاصره اید. اینک دقیقاً شما در صحرای کربلا به رهبری سیدالشهداء(ع) قرار گرفته اید! ابوجهل ها، عمروبن عبدود ها، مرحب ها، شمرها ، ترامپ ها، نتنیاهوها ، آل سعود و دیگر شیاطین ، شما را محاصره کرده اند، البته شما در میدانی قرار گرفته اید که هیچ ضرر و زیانی در آن وجود ندارد بلکه احدی الحسنیین است_ پیروزی و یا شهادت_ خسته نشوید، فرج الهیان شاء الله بسیار نزدیک است{إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا}.
سال پر امتحان و پر فراز و نشیب و سختی است. رمضانی عجیب، حجی غریب و محرم بی نظیری داشته و خواهیم داشت. مواظب باشید که انسان مؤمن در هر شرایطی، تکلیف خاصی دارد و نمی بایست تکالیف را خلط نمود. ما باید به فرمایشات مراجع عظام ایدهم الله تعالی ، بالأخص رهبر معظم و فرزانه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دامت برکاته گوش فرا دهیم و طبق حجت الهی عمل نماییم.
موفق و مؤيد و منصور باشيد و با سیدالشهداء علیه السلام و اصحاب آن بزرگوار محشور شوید. ان شاء الله تعالی


والسلام علیکم و رحمة الله و بركاته


خادم الشريعة الغراء سیدعبدالصاحب موسوی


لبنان بیروت پنج شنبه 30ذی الحجه1441هجری قمری مطابق با 30 مردادماه1399
دفتر آیت الله حاج سید عبدالصاحب موسوی دامت برکاته_ بیروت

 

أضف تعليق

كود امني
تحديث